IEM 2020 bez publiczności

Katowicki turniej rozgrywek e-sportowych, Intel Master Extreme (IEM), odbędzie się w tym roku bez udziału publiczności. Decyzję o zakazie udziału publiczności wydał Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek. Powodem takiej decyzji jest obawa o rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. Decyzja zapadła po konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Electronic Sports League Polska (ESL) wydał już oświadczenie w tym temacie na stronie intelextremasters.com:

O godzinie 19:45 otrzymaliśmy informację od Przedstawicieli Województwa Śląskiego o cofnięciu pozwolenia na organizację wydarzenia masowego. Do tego momentu posiadaliśmy prawnie wiążącą decyzję, zezwalającą na organizację imprezy, która w ciągu ostatnich kilku dni była wielokrotnie potwierdzana. Ostatni raz pozytywna opinia potwierdzana była kilka godzin temu. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o anulowaniu zgody na organizację imprezy masowej w Katowicach. W związku z zaistniałą sytuacją, Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez publiczności.

 

ESL respektuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Bilety będą w pełni zrefundowane. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności i będzie transmitowany w Internecie i w telewizji.

Nie wiadomo czy na imprezę nie będą wpuszczenie tylko odwiedzający, czy również media oraz goście specjalni.

W tym roku szacowano że imprezę odwiedzi ok 200 tys gości. Rozpoczyna się w piątek 28 lutego i ma trwać do 1 marca.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.