Polacy wykupują żywność online

Polacy zauważyli duże zagrożenie związane z epidemią koronowirusa w Europie. Mimo że oficjalnie wirus nie dotarł jeszcze do Polski, zaczęli masowo wykupywać żywność.
Jest to szczególnie widoczne w sklepach internetowych z żywnością które notują wzrost zainteresowania ze strony klientów. Już teraz trudno jest uzyskać szybki termin dostawy zamówionych produktów w większości sklepów typu e-grocery. Również, na popularnym serwisie aukcyjnym wyraźnie wzrosła sprzedaż gotowych dań, które do tej pory nie cieszyły się dużą popularnością.

„Wzrasta zapotrzebowanie na produkty, które można długo przechowywać i mogą przydać się, jeśli nie będziemy przez dłuższy czas wychodzić z domu. Wolumen zakupów w koszykach jest większy niż na Boże Narodzenie” – mówi Tomasz Michalski z Frisco.pl

Frisco.pl od poniedziałku do środy odnotowało ponad dwukrotny wzrost sprzedaży podstawowych produktów sypkich, takie jak cukier, kasza, makaron, mąka i ryż (+145%), dania gotowe (+124%.), koncentraty i przeciery (+116%), oleje i oliwy (+100), produkty konserwowe (+78%), sosy (+79%), dżemy i smarowidła (+72%), mrożonki (+65%), płatki śniadaniowe (+45%).

Obawy polaków dotyczą najprawdopodobniej obaw przed rozprzestrzenieniem się wirusa po feriach zimowych. Jak łatwo się domyślić, duża część naszego społeczeństwa udała się, w tym okresie,  do Włoch, stąd istnieją uzasadnione obawy, że groźny wirus pojawi się niebawem w naszym kraju.

 

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.