Andrzej Duda deklasuje konkurencję – Sondaż wyborczy Luty 2020.

Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie – tak wykazał sondaż wyborczy. Instytut badań Polster przeprowadził sondaż wyborczy dla “Super Expresu”. Próba na 1097 osobach posiadających zdolność prawną do głosowania, wskazała przewidywany wynik wyborów prezydenckich.

Liderem okazał się dotychczasowy prezydent – Andrzej Duda z wynikiem ponad 44% poparcia. Kolejne miejsca należą do Małgorzaty Kidawa-Błońskiej z wynikiem 22%, Władysława Kosiniak-Kamysz 11,7%, Roberta Biedronia 9,34% oraz Krzysztofa Bosaka 4,92%.

Druga tura wyborów nie dałaby tak oczywistej wygranej ponieważ różnica pomiędzy liderami rankingu – Andrzejem Dudą i Małgorzatą Kidawa-Błońską nie jest już tak drastyczna. W drugiej turze. Prezydent otrzymałby 53,83% poparcia a kandydatka KO 46,17%. Biorąc pod uwagę błąd statystyczny, wygrana lidera pierwszej tury, nie jest już taka pewna.

W internecie wrze od spekulacji na temat wyniku wyborów oraz przedstawiane są różne scenariusze, w szczególności dotyczące II tury wyborów.
Na opiniotwórczym kanale “Wideoprezentacje“, posiadającym aż 462 tys obserwujących osób , na platformie Youtube, influencer przedstawia najbardziej prawdopodobne wyniki II tury wyborów opierając się na zasadach głosowania elektoratu negatywnego.
Z materiałem można się zapoznać w poniższym filmie:

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.