Cenega wydawcą gier CDP

To nie żart – Cenega S.A. została polskim wydawcą gry ze stajni CDP – Cyberpunk 2077. Co więcej. Cenega S.A. nabyła również prawa do przedaży gier z serii Wiedźmin. Dla jednych ta decyzja może być zaskakująca, ponieważ firmy od wielu lat rywalizowały ze sobą. Dla innych jest to oczywista decyzja aby przekazać dystrybucję firmie specjalizującej się w sprzedaży produktów rozrywki elektronicznej.

W kwestii współpracy wypowiedział się Michał Nowakowski z CDP:
Cenega to doświadczony dystrybutor i nasz sprawdzony partner poza granicami Polski. Nasza dotychczasowa współpraca nad promocją gry Cyberpunk 2077 na Węgrzech sprawia, że jestem przekonany, iż działania dystrybucyjne w kraju będą przebiegać na równie wysokim poziomie.

W styczniu firma CDP zakończyła działalność dystrybucyjną, wcześniej na taki sam ruch zdecydowała się firma Techland. Jeżeli dodamy do tych informacji zamknięcie działalności przez firmę LEM to okazuje się że Cenega S.A. jest jedynym dystrybutorem specjalizującym się w wydawaniu gier. Firmy Koch Media, Electronic Arts, Ubisoft, Sony i Microsoft prowadzą sprzedaż wyłącznie “swoich” produktów, nie angażują się w wydawanie produktów firm trzecich. Tym samym przekazanie dystrybucji, pudełkowych wersji gier, firmie Cenega, było jedynym rozwiązaniem.
Sprzedaż cyfrowych wersji gier nadal będzie w rękach platformy GOG.COM

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.