Netflix ma katolicką konkurencję – platformę KATOFLIX

Netflix to popularna platforma streamingowa oferująca filmy oraz seriale. Aktualnie doczekała się “konkurencji” w postaci serwisu oferującego filmy o tematyce religijnej.

‘KATOFLIX’ to chrześcijańskie kino internetowe, które umożliwia legalny dostęp do dobrych produkcji filmowych w dowolnym miejscu i dowolnym czasie. Dostrzegając zainteresowanie filmami, które poruszają tematy wiary, sensu życia, historii życia świętych itp., postanowiliśmy stworzyć platformę umożliwiającą legalny dostęp do tego typu produkcji.

Hasłem serwisu jest fraza “Vide Opera Dei!”, co w tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza “Zobacz Dzieła Boże”. Pierwsze litery hasła są oczywistym nawiązaniem do platform stramingowych VOD typu Netflix.
Katoflix został stworzony przez studio filmowe “Studio Katolik”, należące do krakowskiego Zgromadzenia Salwatorianów. Nie jest to ich jedyna działalność medialna – prowadzą również Radio Katolik, portale internetowe Katolik.pl, Kazanie.pl, Spowiedz.pl oraz sklep internetowy.

Dostęp do treści, prezentowanych na stronie, jest płatny. Koszt jednego filmu to wydatek około 10 zł. Za odcinek serialu lub wywiadu należy zapłacić 6 zł a produkcje kilkunastominutowe około 3 zł. Serwis nie przewiduje, jak na razie, opłaty abonamentowej umożliwiający pełny dostęp do wszystkich filmów.

Twórcy informują że co tydzień, na stronę będzie dodawanych 5 filmów. Jednocześnie poszukują producentów którzy chcieliby zamieścić swoją twórczość na ich platformie VOD.

‘KATOFLIX’ to przestrzeń, gdzie znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkcje. Szukamy filmów, które mogłyby Cię zainteresować, zainspirować, zastanowić, skłonić do zmian w Twym życiu… lub wywołałyby uśmiech na Twojej twarzy. Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu.

Platforma ma na celu nie tylko rozrywkę ale również ma cel misyjny. Na stronie możemy przeczytać:

Naszym marzeniem jest stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, będzie prowadziła do Boga.

Na “Katoflix” dostępne są min. antyaborcyjne filmy np.  “Nieplanowane”, “Chleb z Nieba”.

Więcej informacji ze świata kina i małego ekranu znajdziesz w kategorii ROZRYWKA

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.