Dezynfekcja galerii handlowej w Warszawie – przypadek koronawirusa

Galeria Ursynów – niewielka galeria handlowo-biurowa na warszawskim Ursynowie przy stacji metra Natolin, zostanie dzisiaj, w godzinach nocnych, poddana dezynfekcji. Powodem jest przeciwdziałanie rozszerzania się epidemii koronawirusa.

Galerię oraz część biurową odwiedzała osoba zarażona koronawirusem.  PRESSonline dowiedziało się, że zarażoną osobą był mężczyzna który odwiedzał salę zgrupowania Świadków Jehowy. Informacja o zarażonej osobie została zatajona, miało to miejsce od zeszłego tygodnia. Co więcej, zarażona osoba miała bezpośredni kontakt z osobą zarażoną, a mimo to odwiedzała obiekt w celach religijnych. Z tego powodu istnieje niebezpieczeństwo że więcej osób uległo infekcji.
Dzisiaj, informację o zarażonej osobie przekazała, ochronie obiektu, jedna z osób która uczestniczyła w spotkaniach zgrupowania. Aktualnie, mężczyzna jest objęty izolacją sanitarną nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

Administracja obiektu – spółdzielnia mieszkaniowa “Przy Metrze”, poinformowała służby sanitarne oraz zarządziła odkażanie części biurowej oraz handlowej. Część biurowa została objęta kwarantanną. Pracownicy spółdzielni “Przy Metrze”, która mieści się w części biurowej Galerii Ursynów, będą pracować zdalnie – dotyczy to około 40 pracowników spółdzielni. Biuro będzie nieczynne do odwołania.

W budynku Galeria Ursynów, oprócz części handlowej i biurowej, znajdują się również lokale mieszkalne – około 450 mieszkań które zamieszkuje około 1 300 osób. Władze spółdzielni nie poinformowały bezpośrednio mieszkańców o potencjalnym zagrożeniu. Informacja została ujawniona mieszkańcom przez pracowników jednego z lokali handlowych. Dopiero w godzinach wieczornych, spółdzielnia zamieściła informację na swojej stronie internetowej. Stosowna informacja nie została umieszczona w formie widocznej dla mieszkańców czyli np. w gablocie informacyjnej lub w windach.

Jak na razie nie mamy informacji o objęciu całego budynku kwarantanną.

[AKTUALIZACJA] Dezynfekcja zostanie przeprowadzona w piątek, 13 marca 2020 roku. Obejmie lokal w których zarażona osoba przebywała oraz części wspólne obiektu w których wspomniana osoba przebywała.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.