Wojsko na ulicach Warszawy! Prezydent zaprzecza. [UPDATE]

[UPDATE] Poniższa informacja okazała się nieprawdziwa. Redakcja PRESSonline została wprowadzona w błąd.

Przepraszamy

 

Wojsko i wojskowe pojazdy medyczne wyjechały na ulice Warszawy. Taką informację przekazał nam jeden z czytelników który był naocznym świadkiem tego zdarzenia. Od czytelnika otrzymaliśmy zdjęcie które wykonał z pojazdu. Zdarzenie miało miejsce około godziny 16:30.

wojsko na ulicach Warszawy
wojsko na ulicach Warszawy PRESSonline.pl

Operacja wygląda jak proces zamykania wjazdu i wyjazdu do i z miasta Warszawy. Podobne spekulacje na ten temat pojawiły się dzisiaj jednak prezydent m. st. Warszawy – Rafał Trzaskowski zaprzeczył.

Nawiązując do wypowiedzi przedstawicieli rządu – uspokajam, że nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu miasta. Urząd miasta jest w stałym kontakcie z wojewodą.

Podobną informację przekazał na Twitterze

Szef resortu zdrowia – Łukasz Szumowski oraz minister rozwoju – Jadwiga Emilewicz podkreślali, że nie zamierzają wprowadzać ograniczania ruchu i zamykania Warszawy ani innych miast.

Apeluję o rozważny przekaz. Nikt nie planuje zamykania miast, nikt nie planuje ograniczenia przemieszczania się. To nie jest wymagane.

Nie ma takiej decyzji, nie ma takiej potrzeby. Reagujemy adekwatnie do rozwoju sytuacji. Dzisiaj nie ma takiej decyzji, nie ma takiej potrzeby, nie ma w ogóle na ten temat rozmowy

Ciężko uwierzyć w zapewnienia skoro mieszkańcy są świadkami wojskowych operacji na ulicach miasta. O aktualnej sytuacji będziemy informować na bieżąco. Powyższą informację postaramy się potwierdzić u różnych, niezależnych źródeł.

Źródło: materiały własne PRESSonline

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.