Metro w Warszawie nieczynne przez koronawirusa.

Stacje metra Kabaty, Natolin oraz Imielin nie funkcjonują – zostały zamknięte około godziny 11:00. Na stacjach emitowany jest komunikat z nakazem natychmiastowego opuszczenia stacji. Na stacji  przebywała osoba z podejrzeniem zainfekowania koronawirusem.  Obok stacji metra Kabaty, przeprowadza czynności ekipa medyczna zabezpieczona strojami ochronnymi. Został zapewniony transport na trasie linii metra, odbywa się autobusami oznaczonymi “Metro”.

Jak ustaliła redakcja PRESSonline, na terenie stacji przebywał pasażer który bardzo źle się poczuł. W wywiadzie przeprowadzonym z mężczyzną okazało się że niedawno wrócił z zagranicznej podróży po Europie, z rejonów zagrożonych epidemią koronawirusa. W związku z tym faktem, zostały zawiadomione służby epidemiologiczne. Transport medyczny przewiózł mężczyznę do szpitala. Nie posiadamy informacji w jakim aktualnie stanie jest hospitalizowany pacjent.

Metro Kabaty karetka
Źródło zdjęcia: Facebook.com
Metro Kabaty Karetka
Źródło: Facebook.com
kabaty metro warszawa
Źródło: Facebook.com

“Czekamy na decyzję sanepidu o możliwości uruchomienia stacji” – taką informację przekazała redakcji Anna Bartoń, Rzecznik Prasowy Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Dodatkowe działania, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym,  są podjęte w innych środkach transportu – autobusach i tramwajach. Zostały wydzielone strefy oddzielające pasażerów od kierowców i maszynistów. Nie otwierane są też drzwi które sąsiadują z kabiną kierowcy. Ponadto, kierowca otwiera drzwi bez konieczności informowania o tym poprzez naciśniecie przycisku z żądaniem otwarcia pojazdu.  Poręcze w pojazdach są dezynfekowane.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć wykonanych przez pasażerów transportu publicznego.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.