ORLEN rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk.

ORLEN rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Pierwsza partia produkcji trafi do Agencji Rezerw Materiałowych. Następnie płyn trafi na stacje benzynowe oraz do sprzedaży hurtowej. Stanie się to w przyszłym tygodniu. Plan produkcji zakłada że do czerwca 2020 roku zostanie wyprodukowane zostanie 2,5 miliona litrów. Firma zakłada że tygodniowo jest w stanie wyprodukować 750 tysięcy litrów produktu.

Płyn produkowany jest w zakładzie produkcyjnym w Jedliczu. Dotychczas zakład produkował chemiczne materiały eksploatacyjne do samochodów – płyny chłodnicze, płyny do spryskiwaczy, oleje przemysłowe i smary. Aktualnie siły produkcyjne zostały skierowane do produkcji płynu dezynfekującego.

Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek oświadczył:

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy realizację pierwszych dostaw płynu do dezynfekcji rąk. W bardzo szybkim tempie udało nam się dostosować produkcję tak, aby aktywnie włączyć się w działania rządu związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Zakładamy, że do końca marca br. produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów produktu

Produkowany płyn do dezynfekcji jest wirusobójczy. Będzie sprzedawany w pojemnikach o pojemności 5 litrów.

Baza płynu jest oparta na alkoholu etylowym. Produkt został już dopuszczony do obrotu handlowego decyzją Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Alkohol potrzebny do produkcji jest kupowany od dostawców mających certyfikat ECHA wydawany przez Europejską Agencję Chemikaliów.

Oprócz bieżącej produkcji w Jedliczu, na terenie Zakładu Produkcyjnego ORLEN OIL odbywa się obecnie modernizacja wytwórni smarów. Planowana jest budowa czterech zbiorników surowcowych o pojemności ok. 60 tys litrów każdy. Spółka realizuje też zakup dwóch linii konfekcyjnych pod produkcję płynów, aby zwiększyć możliwości wytwórcze.

Zamówienia można składać pisząc na adres: centrala@orlenoil.pl

Informacje na temat koronawirusa w Polsce można śledzić na naszej stronie: http://pressonline.pl/tag/coronavirus/

Źródło: Orlen.pl

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.