ISIS odradza podróżowanie do Europy w celu dżihadu – z powodu koronawirusa

ISIS odradza podróżowanie do Europy w celu dżihadu – z powodu koronawirusa

Grupa terrorystyczna ISIS Izyda omija Europę z powodu koronawirusa. Grupa, która wcześniej zachęcała swoich zwolenników do atakowania europejskich miast, teraz doradza członkom, by „trzymali się z dala od kraju epidemii” na wypadek ich zarażenia.

Grupa wydała nowy zestaw „dyrektyw szariatu”, które instruują wyznawców, aby „zakrywali usta podczas ziewania i kichania” oraz regularnie myli ręce. Bojownicy Izydy mają duże doświadczenie w zakrywaniu twarzy, chociaż wcześniej robili to, aby ukryć swoją tożsamość, kiedy przeprowadzali przed kamerami egzekucje zakładników.

W najnowszym numerze biuletynu al-Naba grupa odnosi się nie do wskazówek Światowej Organizacji Zdrowia lub innych ekspertów medycznych, ale do znanych cytatów Proroka Mahometa.
Jak informuje Sunday Times of London, został wydrukowany specjalny biuletyn grupy al-Naba, w którym napisano:

każdy chory dżihadysta, który przebywa już w Europie, powinien tam pozostać”

– przypuszczalnie w celu zakażania niewiernych, zgodnie z dyrektywą „szariatu” wydrukowaną w biuletynie grupy ISIS al-Naba.

„Zdrowi nie powinni wkraczać na teren epidemii, a poszkodowani nie powinni z niej wychodzić”, radzi biuletyn.

Biuletyn również instruuje dżihadystów, że „plaga” to „udręka zesłana przez Boga i z jego woli”.

Irak, gdzie przebywa większość ocalałych fragmentów grupy al-Naba, odnotował 110 przypadków zarażenia koronawirusem a 10 osób zmarło na skutek choroby COVID-19. Aktualne statystyki dotyczące Europy znajdziesz na stronie PRESSonline.pl 

Źródło: thetimes.co.uk

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.