Królowa ucieka z Pałacu Buckingham w Londynie

Królowa ucieka z Pałacu Buckingham z powodu obaw związanych z koronawirusem.

Jej Królewska Mość – Królowa Elżbieta II (93 lata), została zabrana do zamku Windsor po rozmowach kryzysowych Cobry,

Królowa została zabrana do zamku Windsor w czwartek z powodu obaw związanych z koronawirusem. Istnieje plany kwarantanny jej i księcia Filipa (98 lat) w Sandringham, jeśli wybuch epidemii się pogorszy.

W czwartek królowa została przetransportowana do Windsor. Źródło królewskie powiedział: „Królowa jest zdrowa, ale najlepiej ją przenieść. Wielu jej pracowników panikuje przez koronawirusa.”

Królowa Ucieka z Pałacu

„Pałac przyjmuje nieprzerwany strumień odwiedzających, w tym polityków i dygnitarzy z całego świata. Do niedawna królowa spotkała tam wielu ludzi. Ale za kilka tygodni będzie obchodzić swoje 94 urodziny i doradcy uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest opuszczenie pałacu.

Pałac Buckingham znajduje się w centrum Londynu, a także ma większy personel niż inne rezydencje, dlatego uważany jest za bardzo zagrożone miejsce. Nie było jeszcze żadnych konkretnych obaw ani pozytywnych wyników testów w pałacu, ale nikt nie chce ryzykować.”

Dwór królowej może być przeniesiony na czas kryzysu.

Pałac w Londynie ma około 500 pracowników, pałac w Windsor około 100. Imprezy w ogrodzie pałacowym dla 30 000 gości które były zaplanowane na maj i czerwiec są na skraju odwołania lub przeniesienia na późniejszy termin. Królowa może także przegapić derby Epsom 6 czerwca.

Doradcy uważają, że Królowa mogłaby być jeszcze bezpieczniejsza, gdyby była odizolowana w Sandringham w Norfolk. W hrabstwie nie było potwierdzonych przypadków do dzisiaj, kiedy trzech pacjentów uzyskało wynik dodatni w szpitalu w King’s Lynn.

Królowa gościła we wtorek przyjęcie w pałacu, ale unikała uścisku dłoni z dostojnikami.

Istnieją obawy, że prawdziwa liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii może wynosić ponad 10 000 – przy spodziewanych liczbach w nadchodzących tygodniach.  Liczba potwierdzonych przypadków zakażeń w Walii wzrosła dziś o 22 do 60. Rząd zamierza wprowadzić w przyszłym tygodniu zakaz masowych spotkań w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson już znalazł się pod ostrzałem za to, że wcześniej nie wprowadził zakazu.

Więcej informacji na temat koronawirusa, znajdziesz na stronie PRESSonline.pl

Źródło: The Sun

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.