Płyn do dezynfekcji rąk z Orlenu taniej! Ile zapłacimy?

Płyn do dezynfekcji rąk ma być tańszy. Jak informowaliśmy, spółka Orlen rozpoczęła produkcję i sprzedaż płynu do dezynfekcji rąk. Płyn produkowany jest w zakładzie produkcyjnym w Jedliczu. Dotychczas zakład produkował chemiczne materiały eksploatacyjne do samochodów – płyny chłodnicze, płyny do spryskiwaczy, oleje przemysłowe i smary. Aktualnie siły produkcyjne zostały skierowane do produkcji płynu dezynfekującego.

Cena w której był dostępny płyn do dezynfekcji rąk była, zdaniem klientów, zbyt wysoka. Za opakowanie 5 litowe trzeba była zapłacić 95 zł.

Dzięki determinacji naszych pracowników z Orlen OIL, ale także Orlen Laboratorium uruchomiliśmy w krótkim czasie dwie linie do produkcji płynu dezynfekującego do rąk. Będziemy mogli w jeszcze większym stopniu zaspokoić potrzeby rynku i klientów w walce z epidemią koronawirusa. Zwiększenie produkcji pozwoli również zoptymalizować koszty.

– powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek

UWAGA: ISIS odradza podróżowanie do Europy w celu dżihadu – z powodu koronawirusa

Optymalizacja kosztów to m.in. dopuszczenie w produkcji etanolu który nie posiada certyfikatu ECHA. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych zezwolił na użycie do produkcji takiego płynu, Jest on tańszy i szerzej dostępny niż użyty do produkcji pierwszej partii etanol certyfikowany. Etanol to aż 70% składu płynu do dezynfekcji rąk, dlatego zastosowanie tańszego surowca pozwoliło na obniżenie ceny.  Pozostałe składniki to woda, alkohol izopropylowy, gliceryna i substancje zapachowe.

Do końca tygodnia płyn do dezynfekcji rąk ma być dostępny na wszystkich stacjach ORLEN w całej Polsce. Stacje w dalszym ciągu będą również zaopatrywane w płyny o pojemności 5 litrów. Cena za opakowanie o pojemności 1 litr ma wynosić 15 zł. W dalszym ciągu mają być dostępne opakowania o pojemności 5 litrów.  Przewidywana cena ma wynosić 49 zł.

Źródło: Facebook.com/Orlen

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.