Osoby z grupą krwi “A” najbardziej zagrożone koronawirusem

Osoby z grupą krwi “A” najbardziej zagrożone koronawirusem! Według chińskich naukowców z miast Wuhan i Shenzen, prawdopodobnie istnieje związek z ryzykiem zachorowań na COVID-19 a grupą krwi pacjentów. Przeprowadzili badania na grupie ponad 2100 osób i doszli do zaskakujących wniosków. Mimo że są to wstępne założenia to duża grupa pacjentów, która posłużyła do badań i statystyk uwiarygadnia teorię naukowców.

O wnioskach z publikacji chińskich naukowców pisze RMF FM. Przeprowadzone badania wykazały, że grupa krwi ma wpływ nie tylko na nasilenie objawów, ale jest też ważnym czynnikiem decydującym o samym ryzyku zarażenia wirusem. Okazuje się bowiem, że liczba pacjentów z poszczególnymi grupami nie oddawała ogólnego rozkładu grup krwi wśród miejscowej ludności.

Wśród chorych była znaczna nadreprezentacja osób z grupą krwi “A“. Ludzie z grupą “AB” chorowali częściej, osoby z grupą “B” trochę częściej niż średnia. Najmniej podatne na chorobę okazały się osoby z grupą krwi “0“.  Zdaniem naukowców jest to dowód pokazujący że osoby z krupą krwi “0” są odporniejsze na zakażenie a osoby z grupą krwi “A” są najbardziej podatne.

“być może potrzebują szczególnie wzmocnionej ochrony w celu zmniejszenia niebezpieczeństwa infekcji. “Pacjenci z grupą krwi A mogą potrzebować też pilniejszej opieki i silniejszej terapii”

Naukowcy z Wuhan i Shenzen nie zauważyli korelacji między płcią i wiekiem a ryzykiem zakażenia. Mimo to media w Polsce i Europie w dalszym ciągu przekazują informację że statystycznie, najbardziej narażone są osoby starsze a najmniej dzieci. Jak widać jest to fałszywa informacja.

UWAGA: Statystyka zachorowań  w Europie – dane dzień po dniu. 

 

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.