Zmywacz do paznokci jako żel antybakteryjny? Oszustwo? Wyjaśniamy!

Zmywacz do paznokci jako żel antybakteryjny? Oszustwo? Wyjaśniamy!

Jeden z klientów katowickiej Galerii handlowej zarzucił firmie Delia Cosmetics oszustwo. Oświadczył opakowaniu żelu antybakteryjnego to nic innego jak zmywacz do paznokci w żelu z naklejką na opakowaniu, informującej o tym że to produkt antybakteryjny do rąk. Różnica w cenach jest spora ponieważ zmywacz do paznokci kosztuje 3 zł a żel antybakteryjny aż 12 zł za opakowanie. Sprawa błyskawicznie rozniosła się w internecie za sprawą filmu który nagrał klient. Na filmie zrywa etykietę z tubki żelu, pokazując jaka tubka została oklejona naklejką żelu antybakteryjnemu. Oburzeni klienci domagali się wyjaśnień od firmy Delia Cosmetics, odpowiedzialnej za opisany produkt.

Film dostępny poniżej:

Prawda okazała się prostsza niż wszystkim się wydawało. Okazało się że firma Delia Cosmetics użyła opakowań od innych produktów aby przyspieszyć produkcję żelu antybakteryjnego, którego brakuje na rynku.

Żel do rąk
Źródło: Facebook

Stosowane oświadczenie zostało zamieszczone na profilu Facebook producenta

Szanowni Państwo, drodzy przyjaciele Delii,
Pragniemy ustosunkować się do szumu informacyjnego, jaki powstał wokół żeli o działaniu antybakteryjnym Dr. Szmich.
W związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 (koronawirus) postanowiliśmy wykorzystać nasze moce i możliwości, by zapewnić produkt deficytowy.
A oto kilka faktów na jego temat:
FAKT1: Delia Cosmetics Sp. z o.o. jest producentem żeli, które powstały pod odrębną marką Dr.Szmich.

FAKT2: Receptura żeli została stworzona w zakamarkach naszych laboratoriów już kilka lat temu. Jest sprawdzona, przebadana dermatologicznie, została poddana testom aplikacyjnym i badaniom skuteczności antybakteryjnej. Tak jak wszystkie kosmetyki, które Wam oferujemy – ten produkt jest bezpieczny i potwierdzają to badania.

FAKT3: Możecie się spotkać z różnymi wersjami żelu – produkujemy pojemności od 50ml do 500ml i wykorzystujemy różnorodne opakowania, które mamy dostępne.

FAKT4: Wszystkie wykorzystywane przez nas opakowania są czyste, nieużywane, nienapełniane wcześniej. Żel to ich pierwszy domownik ?

FAKT5: Oklejamy etykietą także opakowania z nadrukiem (czyste w środku i wcześniej nienapełnianie). Dlaczego? Ponieważ standardowy czas oczekiwania na opakowania to 2 miesiące. Przy trwającej epidemii i całkowitym braku na rynku jakichkolwiek środków antybakteryjnych i antywirusowych uznaliśmy, że szybkie działanie w celu ochrony zdrowia Polek i Polaków jest ważniejsze, niż nieskazitelny wygląd (a przecież teraz i tak #zostajemywdomu ?).

FAKT6: Żel mocno pachnie, bo zawiera 70% alkoholu.
Żel może zmywać lakier do paznokci – bo tak działa alkohol.
Żel może działać drażniąco na skórę w zależności jak bardzo wrażliwa ona jest – bo tak również może działać alkohol (przypominamy o zaleceniu GIS, by używać preparatów z minimum 60% zawartością alkoholu). Dorzuciliśmy do niego D-pantenol i ekstrakt z aloesu, ale i tak rekomendujemy, by przy sobie mieć również krem do rąk, który zadba o dłonie w okresie wzmożonej walki z wirusami.

FAKT7: Żel jest bezbarwny. Zmywacz do paznokci w kremie jest biały, a jego konsystencja jest bardziej zwarta. To dwie zupełnie różne formuły.

Podsumowując gwarantujemy, że w każdym produkcie oznaczonym logo marki Dr. Szmich jest żel o działaniu antybakteryjnym.

Delia Cosmetics nie jest jedyną firmą która przestawiła swoje linie produkcyjne aby zaspokoić potrzeby rynku w związku z panującą pandemią koronawirusa. Taki ruch wykonały państwowe spółki – firmy Orlen oraz KGHM.
Informowaliśmy o tym fakcie w artykule: ORLEN rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.