Chiński producent samochodów elektrycznych produkuje maseczki ochronne

Chiński producent samochodów elektrycznych produkuje maseczki ochronne

BYD Auto, chiński producent samochodów elektrycznych jest aktualnie największym producentem masek ochronnych na twarz. Chiński producent przestawił swoją produkcję aby zaopatrzyć rynek w deficytowy i potrzebny produkt jakim są maseczki ochronne. Moce przerobowe firmy są spore i cały czas optymalizowane. Aktualnie produkcja wynosi aż 5 milionów sztuk maseczek dziennie. Linie produkcyjne zostały zbudowane od podstaw i cały czas są rozwijane. Aby stworzyć nowe linie produkcyjne posłużono się materiałami i maszynami dostępnym i w fabryce.
Dla porównania, firma 3M – dotychczasowy lider w produkcji mi.in masek ochronnych, zwiększyła produkcję do miliona maseczek …miesięcznie.

Dotychczasowa działalność BYD Auto skupiała się na produkcji akumulatorów, paneli fotowoltaicznych, pojazdów elektrycznych, autobusów i wózków widłowych. W 2013 roku wielkość sprzedaży samochodów osobowych przez BYD Auto w Chinach wyniosła ponad pól miliona sztuk, stawiając firmę na 10 miejscu wśród producentów pojazdów elektrycznych w Chinach.

BYD Auto to nie jedyna firma w Chinach która przestawiła produkcję aby sprostać potrzebom w związku z pandemią koronawirusa COVID-19. Do grona firm które rozpoczęły produkcję maseczek oraz strojów ochronnych dołączyły np. Foxconn – producent elektroniki użytkowej m.in. producent dla firmy Apple, Sinopec – chińskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w wydobyciu gazu ziemnego i ropy naftowej, przetwarzaniu ropy naftowej oraz dystrybucji produktów ropopochodnych, czy Guangzhou Automobile Industry Group – producent samochodów osobowych oraz ciężarowych.

W Polsce również cześć firm przemodelowała swoje linie produkcyjne aby zaopatrywać rynek w produkty ochrony osobistej. Firma Orlen Oil uruchomiła linie produkcyjne płynu dezynfekującego o czym pisaliśmy w artykule ORLEN rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Innym przykładem jest firma Archon Studio – producent gier planszowych, który rozpoczął produkcję maseczek wielokrotnego użytku, których zadaniem ma być nie tylko ochrona przez koronawirusem ale również przed smogiem.

Bawełniane maseczki bardzo szybko chłoną wilgoć, dlatego co kilka godzin muszą być wymieniane. Nasze maseczki będą wielokrotnego użytku. Raz dziennie będzie trzeba tylko wymienić filtry, a to jest koszt w granicach 10 groszy. Poza tym, będą posiadać część chroniącą oczy – okulary – powiedział mówi Jarosław Ewertowski.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.