Wstrząsające nagranie z włoskiego szpitala – włoscy lekarze przegrywają

Lekarze toczą tu wojnę i ją przegrywają, Tracimy ogromną liczbę pacjentów” – to słowa z relacji, przygotowanej przez Sky News, z włoskiego szpitala. Film pokazuje pacjentów w bardzo ciężkim stanie. Relacja ma być ostrzeżeniem dla innych krajów. Lekarze z włoskiego szpitala apelują aby nie postrzegać epidemii wirusa jako “zwykłą grypę”. Swoje słowa kierują przede wszystkim do rządu Wielkiej Brytanii, gdzie bagatelizowano sprawę epidemii. Nie spotkaliśmy się nigdy z niczym podobnym – mówią lekarze.

W tej kwestii niestety nic się tu nie zmienia. Pandemia koronawirusa jest praktycznie poza wszelką kontrolą. Pacjenci dosłownie z trudem łapią powietrze.

– relacjonuje Sky News

UWAGA: Królowa ucieka z Pałacu Buckingham w Londynie

Poniżej film z relacją Sky News.  Pokazuje dramatyczną sytuację w której znalazła się służba zdrowia.

Włochy są krajem który, nie tylko w europie, najbardziej ucierpiał z powodu epidemii. Aktualnie śmierć poniosło więcej ludzi niż w całych Chinach od początku pandemii – ilość śmiertelnych przypadków we Włoszech to aż 40% wszystkich zgonów z całego świata. Dla porównania, w Chinach dotychczas zmarło 3259 osób (około 27% wszystkich zgonów) a epidemia trwa w tych rejonach od Grudnia 2019 roku. Kolejnymi krajami które cierpią z powodu żniwa śmierci powodowanym przez COVID-19 są Iran (1556 zgonów – ok 13%) i Hiszpania (1375 zgonów – ok 11,5%).

UWAGA: Statystyki zachorowań i zgonów w Europie

W Polsce pierwszy przypadek zarażenia wystąpił 3 marca. Od tego czasu, wystąpiły 452 przypadki zachorowań a 6 osób zmarło. Polska jako jeden z pierwszych krajów podjął, zakrojone na szeroką skalę, środki zabezpieczające zdrowie obywateli – zamknięto szkoły, zakazano imprez masowych oraz ograniczono zgrupowania do maksymalnie 50 osób. Niestety, wiele osób nie przestrzega zasad kwarantanny i masowo udają się do miejsc kultu mi.in do kościołów w których zagrożenie epidemiologiczne jest na bardzo wysokim poziomie.

Prognozy dla Polski mówią że do końca marca 2020 roku, w Polsce zachoruje około 5400 osób.

Prognoza zachorowan w Polsce

Źródło: Sky News/Youtube

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.