Popularny YouTuber obnażył hipokryzję programu “Tarcza Antykryzysowa”

Zaproponowany przez władze program “Tarcza antykryzysowa” budzie wiele kontrowersji.  Program z założenia ma ochraniać przedsiębiorców którzy, w obliczy kwarantanny, tracą przychody i są zagrożeni brakiem płynności finansowej. Drugim założeniem jest ochrona miejsc pracy, tak aby firmy dotknięte kryzysem nie były zmuszone do zwolnień. Mimo że na pierwszy rzut oka brzmi to rozsądnie, a kwota przeznaczona na program “tarcza antykryzysowa” opiewa na zawrotną kwotę 212 mld zł, to program budzi duże kontrowersje. Główną jest przekazanie znacznej części środków na wsparcie sektora finansowego – czyli banki. Banki z otrzymanych środków mają pokryć odsetki od kredytów dla przedsiębiorców, którym zostaną zaoferowane specjalne pożyczki na pokrycie opłat podatków oraz ZUSu. Sprawa wygląda na kuriozalną. Media społecznościowe są zalewane falą krytyki, przedsiębiorcy organizują się w grupy aby sprzeciwić się założeniom programu.

UWAGA: Premier Morawiecki promuje BLIKa

Jeden z popularnych Youtuberów, Krzysztof Woźniak – prowadzący kanał “Wideoprezentacje“, rozłożył na czynniki pierwsze program “Tarczy antykryzysowej”, tłumacząc w przystępny sposób działania rządu.

Kanał “Wideoprezentacje” może się poszczycić bardzo szerokim gronem odbiorców – ponad 467 tysięcy subskrybentów kanału oraz 177 milionów wyświetleń filmów zamieszczonych na kanale świadczy o sile przekazu medialnego tego twórcy.

Z filmem można zapoznać się poniżej:

My przypomnimy cytat Pani Margaret Thatcher który w pełni obnaża rządowe podejście, a o którym my, podatnicy powinniśmy pamiętać.

Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.