USA wyprzedziła Chiny w ilości zachorowań na koronawirusa

USA wyprzedziła Chiny w ilości zachorowań na koronawirusa – aktualnie zdiagnozowano prawie 84 tysiące przypadków zachorowań. Dla porównania, w chinach zanotowano niecałe 82 tysiące przypadki. Warto zaznaczyć że w Chinach epidemia wygasa i chorujących jest w tym momencie około 4300 osób. W USA choroba dopiero zaczęła się rozprzestrzeniać, dotychczas zmarło 1230 osób a zaledwie 630 zostało wyleczonych.  W chinach sytuacja jest zupełnie odmienna – na 82 tysiące zarażony śmierć poniosło 3291 osób ale bilans wyleczonych jest znaczący – ponad 74 tysiące osób.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, USA mogą stać się nowym centrum globalnej pandemii koronawirusa. Liczba przypadków szybko rośnie, tylko od wczoraj zanotowano ponad 5500 nowych zachorowań.

Obserwujemy teraz bardzo duże przyspieszenie w przypadkach w Stanach Zjednoczonych. Ma więc ten potencjał [stać się centrum pandemii] ”- powiedziała Margaret Harris, rzeczniczka WHO.

Ale podczas gdy więcej amerykańskich gubernatorów namawiało ludzi do pozostania w domu, Trump zdawał się łagodzić kryzys. Mimo to Prezydent USA Donald Trump mówi o ponownym otwarciu kraju dla biznesu z całego świata.

Prezydent USA powiedział, że rozważa różne warianty ponownego uruchomienia gospodarki w nadchodzących tygodniach, i chciał, aby pandemia nie stała się „długotrwałym problemem finansowym”. Stwierdzi że problem nie potrwa dłużej niż trzy lub cztery miesiące.

„Nasz kraj nie został zbudowany po to aby go zamknąć. USA nie zostały do tego stworzone”- powiedział Trump.

Wczoraj prezydent Donald Trump przeznaczył 2 biliony dolarów n a walkę z epidemią koronawirusa oraz pomoc dla amerykańskich firm.

WAŻNE: Popularny YouTuber obnażył hipokryzję programy „Tarcza Antykryzysowa”

Aktualną sytuację w USA, dotyczącą epidemii, można śledzić na rządowej stronie CDC.GOV

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.