Strajk przedsiębiorców! Mobilizacja w akcie sprzeciwu.

Strajk przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy mają dosyć działań rządu. Stworzyli w mediach społecznościowych grupę o nazwie “Strajk Przedsiębiorców” za pośrednictwem której mobilizują się w akcie sprzeciwu przeciw działaniom rządu. W niecałe 2 tygodnie do grupy dołączyło ponad 75 tysięcy osób, i ilość członków cały czas rośnie. Bardzo prawdopodobne, że nieformalna grupa przeniesie się z Facebooka do świata polityki – pojawiły się już plany formalnego założenia partii politycznej przedsiębiorców.

Właściciele firm krytykują działania rządu związane z projektem “Tarczy Antykryzysowej“. Zdaniem przedsiębiorców, działania zaproponowane przez władze są niewystarczające i doprowadzą do krachu na rynku pracy, likwidacji tysięcy firm i zamykania działalności gospodarczych.

Nie akceptujemy tej ściemy jaką jest poprawiona tarcza (antykryzysowej) który nikomu nic ona nie pomaga. Żądamy takiej pomocy jaką oferują firmom inne państwa europejskie.

– powiedział Paweł Jan Tanajno, administrator grupy, na swoim filmie w mediach społecznościowych.

 

UWAGA: Odmawiają przeprowadzania wyborów prezydenckich. Wybory zagrożone?

Solidarność w czasie kryzysu

Na wtorek, 31 marca 2020 roku, administratorzy grupy “Strajk Przedsiębiorców” zaplanowali “demonstracje samochodową” – na ulice Warszawy wyjadą samochody zaopatrzone w sprzęt nagłaśniający. Celem jest zbudowanie solidarności przedsiębiorców, oraz przedstawienie swoich postulatów Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Demonstracja ruszy we wtorek, 31 marca 2020 roku o godzinie 12:00 z placu Teatralnego w Warszawie i skieruje się prawdopodobnie w kierunku budynku sejmu.

 

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.