Krzysztof Bosak cieszy się …z niskiego poparcia.

Krzysztof Bosak – kandydat Konfederacji na fotel prezydenta w wyborach 2020 cieszy się z sondażowego poparcia na poziomie zaledwie 9,2%, mimo że wynik podany przez IBRiS to 7,5%. Sondaż został przeprowadzony przez dla Onetu przez IBRiS na dzień 30.03.2020 roku. Rzeczywistość wygląda jednak nie tak różowo ja przedstawia to kandydat Konfederacji.

Krzysztof Bosak
Źródło: Facebook.com

Sondaż przeprowadzony przez IBRiS oceniał jaki będzie wynik wyborów w zależności od terminu ich przeprowadzenia. Jeżeli wybory odbędą się w 10 maja, do urn pójdzie zaledwie 20% obywateli uprawnionych do głosowania. Aż 55% respondentów, na pytanie o o oddanie głosu w tym terminie, odpowiedziało “zdecydowanie nie”. Jeżeli wybory miałyby odbyć się w dzisiaj (30.03.2020) to na oddanie głosu zdecydowałoby się już 39,7% osób.

Wyniki sondażowe na dzień 30 marca wyglądają następująco: Andrzej Duda 45,1% co oznaczałoby konieczność przeprowadzenia II tury wyborów. Kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska zdobyłaby 17,2% poparcia. Na kolejnej pozycji znajduje się kandydat PSL-Kukiz Władysław Kosiniak-Kamysz z poparciem 12,1%. Pozostali kandydaci, Robert Biedroń z Lewicy zdobyłby 8,5% wspomniany Krzysztof Bosak z Konfederacji 7,5%, Szymon Hołownia 3,9%.

Jeżeli wybory miałyby się odbyć w planowanym terminie 10 maja, rozkład głosów wygląda trochę inaczej. Jest to spowodowane obawami obywateli przed zarażeniem koronawirusem, dlatego frekwencja spadnie o połowę. Co więcej Małgorzata Kidawa-Błońska apelowała do swoich wyborców o bojkot majowych wyborów.
Badanie pokazuje jaka część wyborców poszczególnych partii głosowałaby w wyborach jeżeli odbyłyby się 10 maja.
Wyniki tłumaczą wzrost wyników Konfederacji oraz spadek udziału kandydatki KO.

Deklaracje wzięcia udziału w wyborach, mimo zagrożenia epidemią, wyglądają wśród wyborców następująco:
89% – Konfederacja
68% – PIS
37% – Lewica
34% – Koalicja Obywatelska
18 – Koalicja PSL-Kukiz’15

UWAGA: Andrzej Duda deklasuje konkurencję – Sondaż wyborczy Luty 2020. 

Ze względu na bardzo niską frekwencję, wyniki poszczególnych kandydatów ulegną zmianie:
Andrzej Duda wygrałby wybory w pierwszej turze z wynikiem 54,6%, Małgorzata Kidawa-Błońska osiągnęłaby wynik 12,1%, Krzysztof Bosak 9,2%, Robert Biedroń z delikatnym wzrostem 8,7% Władysław Kosiniak-Kamysz spadek do 6,4%, Szymon Hołownia 3,7%.

Krzysztof Bosak wybory prezydenckie

Jak podaje IBRiS, błąd oszacowania wynosi 3%.

Redakcja PRESSonline.pl apeluje do swoich czytelników aby zachować zdrowy rozsądek. Zdrowie i życie jest najważniejsze.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.