Prokuratura zbada sprawę zakupu termometrów.

Prokuratura zajęła się sprawę zakupu termometrów przez szpital w Grudziądzu. Sprawa wydaje się na pierwszy rzut oka błaha ale w grę wchodzą niemałe pieniądze.

Szpital złożył zamówienie na 50 sztuk termometrów bezdotykowych – jest to podstawowy sprzęt medyczny, bardzo istotny ze względu na walkę z epidemią koronawirusa. Szpital otrzymał dostawę, zrealizowaną przez firmę PDS Care S.C. z Łodzi, na wartość ponad 47 tysięcy zł. Na fakturze sprzedaży widnieją 2 modele termometrów marki Raven w cenie jednostkowej 945 zł za sztukę – produkty tej marki są produkowane i sprzedawane wyłącznie przez sieć EURO RTV AGD. Na stronie sklepu internetowego euro.com.pl, powyższe termometry są sprzedawane w cenach 219 zł i 229 zł. Oznacza to że szpital przepłacił za termometry ponad 700 zł od sztuki.

 

Faktura termometry

termometry bezdotykowe euro rtv agd

 

UWAGA: Dramatyczny apel lekarza. „KTO WAS BĘDZIE LECZYŁ, JAK MY UMRZEMY”

Po ujawnieniu sprawy w mediach społecznościowych, firma PDS Care zawiesiła działanie swojego profilu na portalu Facebook.

Sprawę zakupu termometrów zbada prokuratura.

Redakcja grudziadz365.pl otrzymała oświadczenie szpitala w tej sprawie:

Szanowni Państwo informujemy, że Dyrektor Szpitala po uzyskaniu informacji dotyczącej dokonania zamówienia termometrów dla naszego Szpitala po cenie znacząco przekraczającej wartość rynkową dla danego sprzętu wydał polecenie anulowania zamówienia i dokonania zwrotu w/w termometrów do sprzedawcy.
Kierownicy komórek zadaniowych odpowiedzialni za dokonywanie zamówień towarów na rzecz naszej lecznicy otrzymali również polecenie wzmożenia kontroli procedur realizacji zamówień.
Dyrektor Szpitala Maciej Hoppe zażądał także złożenia pisemnych wyjaśnień przez osoby odpowiedzialne za zakup sprzętu medycznego w naszej placówce. Dalsze decyzje podjęte przez Dyrektora w tej sprawie uzależnione będą od w/w wyjaśnień złożonych przez pracowników.

Izabela Hirsch-Lewandowska

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.