“Szkoła z TVP” ostra krytykowane. Telewizja odpowiada.

Telewizja Polska rozpoczęła w poniedziałek emisję serią programów “Szkoła z TVP“. Programy mają być blokami edukacyjnymi które mają być uzupełnieniem do nauczania w domu, miały być pomocą dla nauczycieli oraz uczniów. Założenie programu wydaje się właściwe, jednak forma i prezentowane treści pozostawiają wiele do życzenia.

Nauczyciele krytykują

W programie pojawiają się podstawowe błędy merytoryczne. Możemy dowiedzieć się na przykład że: ołów występuje naturalnie na stacjach benzynowych w paliwie bezołowiowym, po mnożeniu liczny ujemnej i dodatniej zawsze otrzymujemy liczbę dodatnią, liczby parzyste to takie które posiadają parę.
Fala krytyki, na emitowany program, spadła ze strony uczniów, rodziców oraz samych nauczycieli.
Pan Przemysław Staroń, laureat nagrody Nauczyciel Roku 2018 i finalista konkursu “Global Teacher Prize“, ocenił program w skali szkolnej na niedostateczny.
Nauczyciel ostro skrytykował jakość programu “Szkoła z TVP” słowami:

Gdyby pani Krysia z drugiego piętra przygotowała coś takiego dla dzieci z osiedla, to byłbym pod wrażeniem jej chęci, wysiłku i szczerze bił jej brawo. Ale tutaj TVP, która na co dzień jest zaprzeczeniem istoty edukacji, bo kłamie i hejtuje, nagle stwierdza, że zrobi zdalne nauczanie. Ta sama TVP, która niedawno, w atmosferze skandalu, dostała 2 miliardy zł. Rocznie. Kontrast między tym faktem i wykonaniem… serio, nie mam słów. Poziom przekazu jest makabryczny.

Inny nauczyciel, Pan Paweł Wójcik ostro skrytykował działanie i wydane przez Telewizję Polską oświadczenie:

TVP wydało oświadczenie z którego wynika, że nic nie rozumieją. nie o nauczycieli i ich błędy tu głównie chodzi a o wasz przekaz, waszą toporność, bylejakość, tandetę, niechlujstwo i poziom przekraczający granicę wstydu. (…) A wstyd, który powinien być waszym wstydem, spada na nas wszystkich. nie pomagajcie bo nie umiecie. Nie przeszkadzajcie – to wystarczy.

UWAGA: Kiedy koniec epidemii w Polsce? Są pierwsze prognozy.

Telewizja Polska S.A. wydała oświadczenie w którym odnosi się do krytyki programu:

Oświadczenie Telewizji Polskiej S.A.
Poniżanie i dyskredytowanie nauczycieli, którzy realizując swoją misję zdecydowali się zaangażować w projekt edukacyjny, którego celem jest zapewnienie ciągłości nauczania świadczy o niedostrzeganiu powagi sytuacji i wyzwań, które stoją przed naszym społeczeństwem w tej trudnej chwili. Pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień uczący nasze dzieci w szkołach publicznych, dziś, kiedy poświęcają się i angażują w przedsięwzięcia służące dobru ogółu stają się obiektem drwin i ataków.

Jeszcze kilka miesięcy temu te same media, które wspierały nauczycieli w walce o lepsze wynagrodzenia, dziś na podstawie jednostkowych pomyłek stygmatyzują ich. Zachowanie to świadczy o niedojrzałości przedstawicieli mediów komercyjnych oraz o braku solidarności ze społeczeństwem.

Poniżej prezentujemy wybrane fragmenty programu.

 

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.