Maseczki wracają na OLX i Allegro. Nowa decyzja Premiera.

Maseczki, środki dezynfekujące oraz inne środki ochrony wracają do sprzedaży na serwisach sprzedaży Allegro i OLX. Taka decyzję podjął Premier Mateusz Morawiecki. Od 11 marca obowiązywał zakaz sprzedaży tych artykułów na wymienionych serwisach internetowych. Powodem tej decyzji były próby zahamowania spekulacji oraz oferowania produktów z nieznanych źródeł. Aktualna zmiana decyzji ma związek z obowiązkowym używaniem maseczek w przestrzeni publicznej. Rozporządzenie będzie obowiązywać od 16 kwietnia 2020 roku. Za brak maseczki będzie grozić mandat w wysokości 500 zł .

Informację potwierdził serwis Allegro w stosownym komunikacie:

Zgodnie z nową decyzją Prezesa Rady Ministrów, usunęliśmy z Regulaminu Allegro zakaz sprzedaży niektórych produktów higienicznych i wyrobów medycznych oraz zakaz wznawiania ofert produktów wymienionych w wykazie.

UWAGA: Dramatyczny wzrost cen maseczek – prawo rynku czy etyka?

Podobną informację przekazała administracja OLX:

Wychodząc naprzeciw nowym zaleceniom polskiego rządu, a także w trosce o naszych użytkowników, tuż po ogłoszeniu nowych obostrzeń wystąpiliśmy z wnioskiem o uchylenie decyzji premiera o zakazie umieszczania ogłoszeń, których przedmiotem są środki ochrony osobistej.

Administracja serwisów Allegro i OLX apelują o utrzymanie cen rynkowych. Jednocześnie zapowiedziano że aukcje które będą miały zawyżone ceny, będą przez moderatorów usuwane.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.