Apel lekarzy w sprawie żłobków i przedszkoli

Apel lekarzy w sprawie żłobków i przedszkoli. Lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ) wystosowali apel do przedstawicieli samorządów, pracowników placówek dydaktycznych oraz rodziców. Apel jest zdecydowany: “Nie posyłajmy dzieci do żłobków i przedszkoli! To najgorsza decyzja, jaka mogła zapaść!”

Apel jest odpowiedzią lekarzy, reprezentujących PPOZ, na decyzję rządu odnośnie uruchomienia żłobków i przedszkoli od 6 maja 2020 roku.

Z ogromnym niepokojem przyjęliśmy tę informację! Powszechnie wiadomo, że zdecydowana większość dzieci to albo bezobjawowi nosiciele koronawirusa, albo bezobjawowi zakażeni. Powszechni roznosiciele. To pierwszy aspekt! Kolejne, również bardzo ważne, to: brak badań populacyjnych, które obrazowałyby, ilu tak naprawdę mamy zakażonych wśród naszych obywateli, ilu nosicieli, jaki jest poziom wytworzonych przeciwciał u ozdrowieńców! Ciągle za mało przeprowadzanych jest testów. Koronawirus i komplikacje, jakie może powodować, to nadal wielka niewiadoma! W takiej sytuacji otwarcie żłobków i przedszkoli, jest przedwczesne, ryzykowne i nieodpowiedzialne.

Lekarze odnieśli się do sytuacji która ma miejsce w Wielkiej Brytanii – kraju który w Europie ma niechlubny, największy udział osób zmarłych do ilości zarażonych, wynoszący aż 16% (w Polsce ten współczynnik wynosi 4%).

Niepokojące doniesienia płynące z Wielkiej Brytanii, gdzie odnotowano wzrost liczby ciężkich przypadków zachorowań u najmniejszych dzieci, z których co najmniej połowa ma potwierdzony COVID-19. Dzieci te często cierpią na bóle brzucha, zapalenie mięśnia sercowego, wymioty, biegunkę, także krwotoczną. Dochodzą obrzęki, problemy z oddychaniem. Póki co nie wiemy czy ostry stan zapalny wywołuje nowy patogen, czy też koronawirus znów się zmutował, a może skojarzył z innym drobnoustrojem. U wielu tych dzieci zidentyfikowano korona wirusa. Równie ze względu na to, uważamy że otwarcie żłobków i przedszkoli to otwarcie szerokiego pola do wymiany wirusów, które rozniosą się na domowników, osoby starsze i schorowane, a już mamy potężne problemy z wieloma DPS-ami , a teraz zagrożone będą domy rodzinne, aż w końcu całe społeczeństwo

UWAGA: Dramatyczny apel lekarza. „KTO WAS BĘDZIE LECZYŁ, JAK MY UMRZEMY”

Apel lekarzy nie pozostawia złudzeń. Ich zdaniem, otwieranie placówek oświatowych jest poważnym błędem, narażającym zdrowie i życie.

Apelujemy – zostawmy dzieci w domach , nie otwierajmy żłobków i przedszkoli. Chrońmy nasze dzieci i nasze domy rodzinne

Decyzja odnośnie otwarcia żłobków i przedszkoli należy do prezydentów miast, wójtów i burmistrzów.

Źródło: Porozumienie POZ

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.