Kandydat na Prezydenta zatrzymany przez policję

Kandydat na Prezydenta zatrzymany przez policję. Kandydat na prezydenta Polski – Paweł Tanajno, został zatrzymany około godziny 1:30 w nocy przez policję. Paweł Tanajno został zatrzymany przed budynkiem kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego razem z innymi uczestnikami demonstracji przedsiębiorców. Zostało zatrzymanych 37 osób, skierowano około 130 wniosków do sądu o ukaranie uczestników, sporządzono ponad 150 notatek dla Sanepidu w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa.

Paweł Tanajno relacjonuje zatrzymanie za pośrednictwem mediów społecznościowych. W swoim wpisie na grupie “Strajk przedsiębiorców” na portalu Facebook, opisał szczegóły zatrzymania w trakcie którego był przetrzymywany przez około 5 godzin w policyjnym samochodzie.

 

Jeśli milicja do wypisania 3 karteczek potrzebuje 5 godzin to biada naszemu bezpieczeństwu. Podobnie postąpili z resztą zatrzymanych.
– powiedział Paweł Tanajno

Policja powołuje się na walkę z epidemią.

Policja Stołeczna zamieściła wpis na Twitterze w którym odniesiono się do nocnych aresztowań. Stwierdzono, że działania policji miały na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa a demonstranci nie reagowali na pokojowe wezwania do rozejścia się. Zarzucono łamanie zasad bezpieczeństwa oraz ataki na funkcjonariuszy.

Strajk przedsiębiorców” to inicjatywa kandydata na prezydenta Polski – Pawła Tanajno. Jest to odpowiedź na niewystarczające działania rządu w kwestii obrony miejsc pracy oraz wsparcia przedsiębiorców z powodu panującego stanu epidemii w Polsce. Demonstrujący domagają się realnego wsparcia dla przedsiębiorców aby utrzymać miejsca pracy, obniżenia składek na ZUS oraz odszkodowań dla przedsiębiorców. Zjednoczenie przedsiębiorców rozpoczęło się za pośrednictwem grupy “Strajk Przedsiębiorców” na Facebooku, do której aktualnie należy prawie 220 tysięcy osób.

Relacja video z zatrzymań:

 

 

Obszerny komentarz odnośnie wczorajszych działań policji oraz działania przedstawicieli demonstracji zamieścił, na swoim kanale Youtube “Wideoprezentacje“, popularny vloger i publicysta – Krzysztof Woźniak.

 

 

Organizatorzy strajku zapowiedzieli że będą kontynuować swoje działania. Kolejna demonstracja zapowiedziana jest dziś na godzinę 16:00.

UWAGA: Strajk przedsiębiorców! Mobilizacja w akcie sprzeciwu.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.