Atak policji na spotkania Strajku Przedsiębiorców.

W dniu 13 maja 202 roku, całej Polsce odbyły się lokalne spotkania uczestników Strajku Przedsiębiorców. Spotkania miały charakter szkoleniowy oraz organizacyjny. Omawiane były aspekty związane z “Tarczą antykryzysową” i możliwościami uzyskania odszkodowań oraz oraz odpowiedzi dla Pani minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz na zadane przedsiębiorcom pytania dotyczące pomocy przedsiębiorcom. Spotkania miały charakter spotkań służbowych, odbywały się w wynajętych do tego celu salach konferencyjnych.

Niestety doszło do bezprecedensowych sytuacji – spotkania zostały przerwane przez liczne siły policji. W Rybniku, do hotelu “Przy Młynie” gdzie odbywało się spotkanie przedsiębiorców, zostały skierowane siły policji. Około 30 funkcjonariuszy wtargnęło do hotelu i rozpoczęli procedurę legitymowania uczestników spotkania. Przeprowadzane czynności trwały około 2 godzin. Po zakończeniu działań. policja nakazała uczestnikom rozejście się narzucając czas 30 minut na opuszczenie wynajętego obiektu.

Należy nadmienić że spotkanie miało charakter służbowy, zostały zachowane wszelkie obowiązujące procedury bezpieczeństwa – uczestnicy posiadali maseczki, ilość osób była ograniczona do nie więcej niż 40 osób w sali, dostępne były również płyny dezynfekujące. Mimo to, policja umotywowała swoje działanie zakazem zgromadzeń. Uczestnicy spotkania zostali wylegitymowani i nakazano im natychmiastowe rozejście się.

Działanie służb wyglądają bardzo niepokojąco. W sprawi sytuacji jaka miała miejsce w Rybniku, głos zabrał Poseł Tomasz Olichwer (KO) który wystosował pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusza Kamińskiego.

Pismo MSW - Atak policji na spotkania Strajku Przedsiębiorców.
Pismo skierowane do MSW

Do podobnych sytuacji doszło w innych miastach. W Toruniu, spotkanie przedsiębiorców województwa kujawsko-pomorskiego zostało przerwane przez interwencję 8 radiowozów i około 25 funkcjonariuszy. Również doszło do wylegitymowania uczestników oraz nakazie rozejścia się. Jeden z uczestników tak opisał sytuację.

Rozmawiałem z policjantami. Oni nie rozumieją co się dzieje i jest im naprawdę wstyd.

UWAGA: Strajk przedsiębiorców w Warszawie. Masowe aresztowania uczestników.

Kolejny Strajk Przedsiębiorców jest zaplanowany na sobotę 16 maja w Warszawie. Dokładna lokalizacja nie została podana w obawie przed skoordynowanymi działaniami służb policji i żandarmerii wojskowej.

Galeria:

 

 

 

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.