“Zabawa w chowanego”. Film Sekielskiego o pedofilii w kościele za darmo.

Zabawa w chowanego to kolejny film Tomasza Sekielskiego na temat problemu przestępstw seksualnych na dzieciach, które mają miejsce w kościele katolickim w Polsce. W ciągu 24 godzin od premiery film obejrzało ponad 2,5 miliona widzów. Pierwszy dokument Sekielskiego o tematyce pedofilii w kościele “Tylko nie mów nikomu” obejrzało ponad 23 miliony osób.

 

Film w całości został sfinansowany ze zbiórki przeprowadzonej na portalu Patronite.pl. Zbiórkę zasiliło ponad 2,5 tysięcy donatorów. Na potrzeby realizacji dokumentu zebrano ponad 450 tysięcy złotych. Niezależne finansowanie pozwoliło to twórcom na zachowanie niezależności przy tworzeniu materiału. Film “Zabawa w chowanego“, podobnie jak “Tylko nie mów nikomu” są dostępne za darmo na platformie Youtube.

UWAGA: Netflix ma katolicką konkurencję – platformę KATOFLIX

Zabawa w chowanego” to dokument przedstawiający historię dwóch braci którzy byli wykorzystywani seksualnie przez tego samego księdza. Dokument pokazuje historię księdza, próby zatuszowania sprawy przestępstw seksualnych, jak kościelna hierarchia udawała, że się nic nie dzieje, jak wyglądają relacje państwo-Kościół na styku prokuratura-kuria.

Film skomentował Pan Tomasz Terlikowski na swoim profilu na Facebooku. Publicysta określił film jako lepszy i mocniejszy niż poprzednia odsłona dokumentu Sekielskiego:

“Zabawa w chowanego” braci Sekielskich to film lepszy i mocniejszy, niż “Tylko nie mów nikomu”. To opowieść o wierzących ofiarach, o tym jak krzywdzone były dzieci ludzi bliskich Kościołowi, systemowym kryciu przestępcy, o religijnej nowomowie służącej do usprawiedliwienia pedofilii, o układzie ponad diecezjami, który pozwala kryć pewne rzeczy, ale także o złych praktykach prokuratury.

Film można obejrzeć poniżej:

 

 

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.