Gigantyczna kara za nie zachowanie 2 metrów odstępu

Gigantyczna kara za nie zachowanie 2 metrów odstępu.. Jak podało RadioZet, mieszkanka Warszawy otrzymała kuriozalnym mandat w wysokości 10 tys złotych. Kobieta została ukarana za nie zachowanie wymaganego 2 metrowego odstępu od innej osoby w miejscu publicznym. Sprawa została skierowana do sanepidu, który nałożył absurdalnie wysoką karę.

 

UWAGA: Kandydat na Prezydenta zatrzymany przez policję

Mieszkanka Warszawy, podczas przebywania w centrum Warszawy, nie zachowała wymaganego odstępu 2 metrów, od innych osób przebywających na chodniku w centrum miasta. Została zatrzymana przez patrol policji, funkcjonariusze skierowali sprawę do sanepidu. Do zdarzenia doszło 8 maja. Od tego czasu, w internecie i mediach społecznościowych krąży skan pisma z decyzją administracyjną wydaną przez sanepid.

Wymierza się Pani Karolinie (..) karę pieniężna w kwocie 10000 zł (słownie dziesięć tysięcy złotych) za nieprzestrzeganie w dniu 08.05.2020r. nakazu przemieszczania się w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie.
Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z dniem dostarczenia.

– czytamy w piśmie z Sanepidu

 

Kara Sanepid

 

To nie jedyny przypadek kiedy, na wniosek policji, sprawa jest kierowana do sanepidu z wnioskiem o ukaranie kuriozalnie wysokimi mandatami. Od marca do połowy maja, do Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej trafiło około 5,5 tysiąca wniosków o nałożenie kary w związku z nienależytym stosowaniu się do rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczącym stanu epidemii koronawirusa w Polsce. Sanepid dotychczas nałożył około 950 kar w trybie administracyjnym. Kara nałożona przez Sanepid może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

Jak widać, funkcjonariusze policji, są bardzo skuteczni w wystawianiu mandatów obywatelom. Polskiej Policji życzymy podobnej skuteczności w walce z prawdziwą przestępczością.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.