Zawrotne zarobki Magdaleny Ogórek

Ile zarabia prezenterka TVP Magdalena Ogórek? Kwotę zdradził wicemarszałek senatu Bogdan Borusewicz (KO) na czwartkowym spotkaniu senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Spotkanie odbyło się w celu omówienia ostatniej afery związanej z manipulacją listami przebojów Polskiego Radia – sprawa dotyczyła usunięcia z pierwszego miejsca listy przebojów piosenki Kazika, z przyczyn politycznych. Efektem działań radiowej Trojki było odejście legendarnych dziennikarzy i prezenterów/spikerów: Hirek Wrona i Marek Niedźwiecki.

Na posiedzeniu omawiane były m.in. zarobki dziennikarzy Polskiego Radia. W trakcie dyskusji Bogdan Borusewicz odniósł się do zarobków Magdaleny Ogórek. Twierdzi że prezenterka zarabia rocznie kwotę 600 tysięcy złotych. Co więcej, pracuje na umowę zlecenie zatem nie ma dodatkowych obciążeń w postaci składek na ubezpieczenie społeczne do ZUS. Jak nietrudno wyliczyć, przychód Pani Ogórek wynosi niebagatelne 50 tysięcy złotych miesięcznie.

UWAGA: Dyrektorzy IKEA oskarżeni o szpiegostwo

Do o sprawy odniósł się dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP, Jarosław Olechowski. Zaprzeczył informacjom które przekazał wicemarszałek Senatu Bogdana Borusewicza.

Całkowicie dementuję informacje przekazane przez marszałka Bogdana Borusewicza jakoby Magdalena Ogórek zarabiała w TVP 600 tys. rocznie” To nieprawda
– poinformował za pośrednictwem Twittera

Informacja na temat wysokości zarobków Magdaleny Ogórek nie została potwierdzona.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.