Policja Pacyfikuje Strajk Przedsiębiorców. Atak na Posła i kandydata na prezydenta.

Policja Pacyfikuje Strajk Przedsiębiorców! Atak na Posła i kandydata na prezydenta. Kolejny dzień Strajku Przedsiębiorców trwa. W Centrum Warszawy zgromadziło się kilkuset demonstrantów którzy domagają się kontaktu z Premierem aby przedstawić swoje postulaty. Władze nie wykazały zainteresowania rozmowami z protestującymi przedsiębiorcami.
Warszawa została sparaliżowana przez siły około 1,5 tysiąca policjantów (dane szacunkowe).

Doszło do nieprzyjemnych incydentów postaci ataku służb mundurowych na kandydata na prezydenta Pawła Tanajno oraz posła na sejm Grzegorza Brauna. Zdarzenie zostało zarejestrowane na poniższym filmie.

Policja Pacyfikuje Strajk Przedsiębiorców. Atakują Kandydata na Prezydenta oraz Posła na Sejm

Policja pacyfikuje Strajk Przedsiębiorców i atakuje KANDYDATA NA PREZYDENTA oraz POSŁA NA SEJM i Jego ASYSTENTÓW SPOŁECZNYCH.Komentarz do sytuacji ze strajkiem i zachowania PISu: https://youtu.be/QjhidqFchtQ

Opublikowany przez Wideoprezentacje Piątek, 8 maja 2020

 

Policja określiła demonstracje przedsiębiorców jako “nielegalne zgromadzenie” i podejmuje kroki w postaci blokad, zatrzymań, kierowaniem wniosków do sądu oraz sanepidu. Potwierdzenie zostało zamieszczone na oficjalnym profilu Policja Warszawa na portalu Twitter.

Nie znamy szczegółów odnośnie ilości zatrzymanych osób.

UWAGA: Kandydat na Prezydenta zatrzymany przez policję

Obszerną relację filmową zamieścił na Facebooku portal Onet.pl. Od pierwszych minut widać jakie duże siły policji zostały uruchomione przeciwko przedsiębiorcom.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=520185685343705

Blokada policji przez protestujących

Opublikowany przez Onet Wiadomości Piątek, 8 maja 2020

 

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.