Niezadowolenie społeczne w internecie

Niezadowolenie społeczne w Polsce, z powodu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, jest widoczne w niemal każdym dużym mieście w Polsce. Niezadowolenie przybrało również twórcze podejście, co zaowocowało amatorskimi piosenkami zamieszczanymi w internecie. Niezwykłą popularność zdobyło wykonanie anonimowej twórczymi, która przy akompaniamencie na ukulele śpiewa piosenkę której słowa wyrażają dezaprobatę do działań obecnego rządu i polityków.

Piosenka patriotyczna” – taki tytuł nosi utwór który pojawił się dzisiaj w internecie na platformie Youtube zaledwie 2 dni temu a już obejrzało ją ponad 460 tysięcy razy. Piosenka  zadziwia połączeniem ostrego języka jednocześnie ze spokojem i równą linią melodyjną. Wykonanie zostało już okrzyknięte nieoficjalnym hymnem protestów kobiet. Wystarczy przeczytać komentarze zamieszczone pod filmem aby przekonać się, że utwór już jest odtwarzany na odbywających się protestach

UWAGA: Strajk kobiet w Warszawie – galeria zdjęć

“Cudowne. Jestem z miejsca Twoim fanem. To powinien być hymn tych protestów. Wszystkiego dobrego! Podziwiam, uwielbiam i bardzo szanuję”

“Nikt o to nie prosił, ale każdy potrzebował. Nie mam pojęcia kochana kobieto kto Cię do nas zesłał, ale wiedz, że jednym utworem zyskałaś grono fanów”

“Dzięki za ten cudowny kawałek, trafia w sedno!!!. Cudo! Będzie na protestach krzyczany!!!!”

“Coś przepięknego, coś przepięknego! Normalna część Polski Ci dziękuje.”

“Poleciał dziś w Szczecinie na proteście”

Z piosenkę można zapoznać się poniżej oraz na platformie Youtube:

Źródło: Youtube.pl

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.