Polacy masowo wypłacają pieniądze z banków. Przerażająca przyczyna.

Polacy masowo wypłacają pieniądze z banków. Znany vloger i publicysta Krzysztof Woźniak, w jednym ze swoich vlogów na publikowanych na kanale Youtube, ujawnił fakt iż Polacy masowo wycofują z kont bankowych. W minionym kwartale, wartość zgromadzonych depozytów zmalała o ponad 30 mld złotych.

 

Materiał wideo opublikowany przez Krzysztofa Woźniaka opiera się na oficjalnych danych pochodzących z Narodowego Banku Polskiego a zatem bezpośredniego i wiarygodnego źródła. Prezesem NBP jest Pan Adam Glapiński – osoba pochodząca z nadania przez partię rządząca PiS a jednocześnie osoba z najbliższego otoczenia Pana Jarosława Kaczyńskiego.

Vloger przeprowadza chłodną analizę sytuacji ujawnia przyczyny takiego zachowania polaków. Co jest przyczyną dla której Polacy masowo wypłacają pieniądze z banków? Oczywistą przyczyną jest epidemia koronawirusa i obawy ludzi o bezpieczeństwo swoich pieniędzy zgromadzonych na kontach bankowych. Nie jest to jednak jedyna przyczyna. Okazuje się że, największym zagrożeniem, przed którym Polacy chcą chronić swoje zgromadzone środki jest sam rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz wprowadzane prawo m.in. dotyczącymi tzw. Specustawy.

UWAGA: Gigantyczna kara za nie zachowanie 2 metrów odstępu

Więcej informacji we vlogu na kanale Wideoprezentacje w filmie “Polacy Masowo Wypłacają Pieniądze z Banków – PIS i Bankierzy w Panice”

 

Należy również pamiętać o wprowadzonej dyrektywie na podstawie której każdy bank ma prawo przejąć środki zgromadzone na kontach i lokatach. Taką możliwość określa dyrektywa BRRD (Bank Recobery and Resolution Direcive). Zgodnie z dyrektywą, jeżeli instytucji finansowej grozi utrata płynności finansowej lub bankructwo, bank mam prawo przejąć zgromadzone pieniądze. Skonfiskowane pieniądze mają być użyte do ochrony banku przed bankructwem.
Istnieje oddolny limit w ramach którego środki mogą zostać skonfiskowane i wynosi równowartość 100 tysięcy euro. Jest to wartość państwowej gwarancji dla depozytów finansowych.

 

Jak uchronić się przed przejęciem depozytów? Najprostszym rozwiązaniem jest podzielenie zgromadzonych środków na mniejsze kwoty i rozdysponowanie ich w różnych bankach.

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.