Gra Plague Inc zakazana w Chinach. Powodem koronawirus.

Gra Plague Inc (Plague Inc – darmowa wersja na smartphony i tablety, Plague Inc: Evolved – wersja na komputery PC) to nietypowa gra strategiczna brytyjskiego studia Ndemic Creations w której, zamiast ratować bohatersko świat, sterujemy rozwojem patogenów którymi trzeba zarazić ludzkość. Celem tej specyficznej strategii jest doprowadzenie do eliminacji całej ludzkości na wszystkich kontynentach. W grze sterujemy mutacjami wirusów i bakterii aby opracować strategię rozprzestrzeniania się, wykrywalność przez laboratoria medyczne, czy objawy choroby.

Gra oferuje również tryb sieciowy w którym gracze mogą się ścigać się o to kto pierwszy doprowadzi do zagłady ludzkości.

Gra Plague Inc

Aktualnie, z powodu epidemii koronawirusa w Chinach, gra została zakazana w Chinach oraz usunięta z platform APP Store oraz STEAM.
W komunikacie wydawcy możemy przeczytać:

Plague Inc. „zawiera treści, które zostały sklasyfikowane przez “Chińską Administrację Cyberprzestrzeni” jako nielegalne w Chinach i zostały usunięte z China App Store oraz Steam. Ta sytuacja jest całkowicie poza naszą kontrolą.

Nie jest dla nas jasne, czy to usunięcie jest powiązane z trwającym wybuchem koronawirusa, przed którym stoją Chiny. Jednak znaczenie edukacyjne Plague Inc. było wielokrotnie doceniane przez organizacje takie jak CDC i obecnie współpracujemy z głównymi globalnymi organizacjami zdrowia, aby ustalić, w jaki sposób możemy najlepiej wesprzeć ich wysiłki na rzecz ograniczenia i kontroli COVID-19.

Gra Plague Inc

Gra Plague Inc cieszyła się dużą popularnością w Chinach. Przez 8 lat mogła poszczycić się bazą ponad 130 milionów graczy i statusu najpopularniejszej, płatnej gry w Chinach. Mając na uwadze że Plague Inc to jedyna produkcja studia Ndemic Creations, z pewnością obije się to na wynikach finansowych firmy.

Więcej op grach oraz nowinkach technologicznych przeczytasz w kategorii Gry i Technologie.

Źródło: Steam

PRESSonline

Niezależny blog informacyjny.